Prečo si treba overiť platnosť technickej kontroly?

Overenie platnosti technickej kontroly môžete vykonať z rôznych dôvodov. Jeden z dôvodov môže byť, že kupujete ojazdené vozidlo, pri ktorom si nie ste istý, či má platnú technickú kontrolu. Ďalším dôvodom môže byť, že vozidlo si malo vybaviť STK prostredníctvom sprostredkovateľa, a vy neviete, či skutočne prešlo technickou kontrolou.  

Overenie môžete vykonať tu po kliknutí na:
overiť platnosť TK

Dáta pochádzajú z informačného systému, v ktorom sú zhromažďované údaje o všetkých vykonaných technických kontrolách vozidiel v Slovenskej republike. Údaje sa do databázy zapisujú v reálnom čase, súčasne s vykonaním technickej kontroly.

Zoznam dostupných údajov je pre každé vozidlo individuálny. Dostupné údaje konkrétneho vozidla zistíte po jeho vyhľadaní.

Zoznam údajov o technickej a emisnej kontrole, ktoré sa dozviete

  • Dátum vykonania kontroly
  • Termín nasledujúcej kontroly
  • Výsledok kontroly
  • Číslo protokolu

Okrem týchto údajov služba poskytuje i ďalšie informácie a parametre: držiteľa, pôvod a vek vozidla, technické parametre, technický preukaz vozidla, povinné zmluvné poistenie, overenie odcudzených vozidiel, ocenenie vozidla, sériová výbava, príplatková výbava vozidla, cena vozidla.

Dáta  v informačnom systéme zhromažďujú údaje o všetkých vykonaných STK v Slovenskej republike.  Pravidelne sú tieto dáta aktualizované a overované.  Služba je zadarmo a verejnosti ľahko prístupná.

Rezervovať termín